Nauka i technologie

Hillstone Networks otrzymuje wyróżnienie reprezentatywnego dostawcy usług w przewodniku Gartnerandreg; Market Guide w segmencie rozwiązań z zakresu wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci

Na zakończeniu czwartej edycji Huawei Startup Challenge ogłoszono zwycięzców konkursu, który wspiera polskie startupy pozytywnego wpływu. Instytut Optymalizacji Technologii zdobył pierwsze miejsce, zaś WindTak zajął drugie miejsce i otrzymał specjalną nagrodę od firmy Nomad Electric. Trzecie miejsce przypadło startupowi Kuuler, a ulubieńcem publiczności został W2H2.

11 kwietnia 2024 r. – Firma Hillstone Networks, lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, po raz kolejny została wyróżniona w Gartner Market Guide za swoje rozwiązania z zakresu wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci (NDR). Narzędzia NDR są popularnym dodatkiem do narzędzi Security Operations Center (SOC) i odgrywają kluczową rolę w wykrywaniu i reagowaniu na działania po włamaniu do sieci z wykorzystaniem ransomware oraz wewnętrznych zagrożeń, uzupełniając technologie oparte na regułach i sygnaturach.

Według przewodników Gartner’s Market Guide, NDR musi zapewniać formy kompatybilne z sieciami lokalnymi i w chmurze, analizować surowy ruch pakietów sieciowych lub przepływów sieciowych, modelować prawidłowy ruch sieciowy i oznaczać nietypową aktywność sieciową. Ponadto, musi łączyć pojedyncze alerty w ustrukturyzowane incydenty w celu usprawnienia badania zagrożeń i zapewniania automatycznych lub manualnych możliwości reagowania na wykryte nieprawidłowości w ruchu sieciowym.

„CISO i ich zespoły ds. bezpieczeństwa mierzą się z coraz większą złożonością ukierunkowanych ataków, trudnościami z wykryciem i uszczelnianiem zidentyfikowanych słabych punktów i z niemożnością wykrywania ruchu bocznego w rozległych sieciach – powiedział Tim Liu, CTO i współzałożyciel Hillstone Networks. – Naszym zdaniem znaleźliśmy się w przewodniku Gartner’s Market Guide dzięki solidnemu połączeniu systemu wykrywania włamań do sieci oraz najlepszej w swojej klasie inteligentnej platformie do obsługi zabezpieczeń, które ma na celu bezpośrednie spełnianie rosnących potrzeb naszych klientów w zakresie cyberbezpieczeństwa”.

  • NDR jest zazwyczaj stosowane wraz z innymi narzędziami SOC, nie jako oddzielna usługa;
  • warstwy danych analitycznych uzupełnione o AI” zapewniają zagregowane widoki danych źródłowych przydatne dla administratorów SOC;
  • w zależności od zastosowania klienci mogą wybrać rozwiązanie większego dostawcy w połączeniu z usługami „rozwijających się podmiotów lokalnych”, aby uzyskać większą niezawodność.

Od wykrywania poprzez widoczność i informatykę śledczą po łagodzenie skutków incydentów, pakiet rozwiązań NDR oferuje rozlegle możliwości zabezpieczeń, aby zapewnić najwyższą ochronę.

Rozwiązanie NDR Hillstone obejmuje Hillstone Breach Detection System, które zapewnia pełną widoczność ruchu w sieci, wykrywanie zagrożeń i anomalii oraz integrację z SOAR, SIEM i zewnętrznymi systemami przy minimalnej konfiguracji. W połączeniu z rozwiązaniem XDR, iSource oraz platformą do analizy big data, tworzy wysoce wydajne rozwiązanie NDR z zaawansowaną sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym do zapewnienia widoczności i reagowania na znane i nowe zagrożenia.

Więcej informacji o Hillstone NDR można znaleźć tutaj.

Gartner, Market Guide for Network Detection and Response, 29 marca 2024 r.

Firma Gartner nie promuje sprzedawców, produktów ani usług przedstawianych w jej publikacjach ani nie doradza użytkownikom technologii, aby korzystali z rozwiązań tylko tych podmiotów, które uzyskały najwyższe oceny lub inne wyróżnienia. Publikacje naukowe Gartner przedstawiają opinie sformułowane na podstawie przeprowadzonych przez nią badań, których nie należy traktować jako stwierdzeń faktów. Gartner nie udziela gwarancji wyraźnych lub dorozumianych na wyniki badań będących podstawą jej publikacji, w tym gwarancji pokupności lub przydatności do określonego celu.

Gartner and its affiliated entities are registered trademarks of Gartner Inc., protected in the United States and other countries, and used with permission. All rights reserved.

Hillstone Networks

Firma Hillstone Networks oferuje zintegrowane podejście do cyberbezpieczeństwa oparte na innowacyjnej platformie zasilanej sztuczną inteligencją. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo ponad 28 000 przedsiębiorstwom na całym świecie, chroniąc krytyczne zasoby i infrastrukturę od brzegu sieci po chmurę. Więcej informacji na stronie www.hillstonenet.com.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM