Biznes i finanse

Enefit uruchomił w Bielsku-Białej 22 stacje ładowania aut

Spółka Enefit otworzyła 22 stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych w Bielsku-Białej, które zostały oddane do użytku 5 marca. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nich bezpłatnie do 1 kwietnia br.

Urządzenia posiadają gniazda typu 2 umożliwiające ładowanie prądem jednofazowym i trójfazowym. Dostęp do informacji o stacjach ładowania, ich lokalizacji, cennika i dostępności w czasie rzeczywistym zapewnia aplikacja Enefit Volt na smartfony, ułatwiając korzystanie z ładowarek.

„Uruchomienie sieci publicznych stacji ładowania w Bielsku-Białej to dla nas ważny kamień milowy w rozwoju usługi Enefit Volt w Polsce. Urządzenia w Bielsku-Białej to nasze pierwsze stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej publicznej sieci, którą intensywnie rozwijamy” – podkreślił Łukasz Musiałkiewicz, prezes zarządu Enefit w Polsce. 

„Już dziś mogę zdradzić, że niedługo zaoferujemy stacje ładowania w kolejnych miastach Polski” – dodał prezes. 

„Mając na uwadze cel uzyskania do 2028 roku lokalizacji dla 2500 stacji ładowania, dążymy do pozyskania miejsc pod 500 stacji każdego roku. Dlatego aktywnie poszukujemy partnerów chętnych do dzierżawy swoich lokalizacji dla naszych stacji ładowania” – poinformował Piotr Drożdżyk, Head of E-mobility Solutions w Enefit.

„Dlatego zapewniamy stabilne warunki współpracy przez cały okres trwania umowy, atrakcyjne taryfy dla klientów oraz udział w międzynarodowym przedsięwzięciu” – mówił Piotr Drożdżyk

Jego zdaniem rosnąca liczba stacji ładowania dla samochodów elektrycznych w przyszłości zachęci kolejnych kierowców do rezygnacji z pojazdów konwencjonalnych.

Poza Polską stacje ładowania Enefit Volt działają od 2020 roku m.in. w Estonii, na Litwie i Łotwie. Stacje są zasilane w 100 proc. zieloną energią, którą dostarczy Enefit.

Według niego Enefit różni się od konkurencji tym, że jest nie tylko operatorem infrastruktury ładowania, ale także producentem i sprzedawcą energii.

Enefit to spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich. W Polsce firma oferuje również usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także oferuje wsparcie w zwiększaniu efektywności energetycznej.

Od 5 marca do 1 kwietnia użytkownicy będą mogli korzystać ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej za darmo. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Volt, dostępną w Google Play lub Apple Store.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM