Zdrowie i styl życia

Konferencja medyczna pt. Kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja – priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej

Priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej

Pierwszy z paneli konferencji medycznej będzie poświęcony m.in. roli profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz zagadnieniom związanym z opieką nad pacjentem przewlekle chorym, szczególnie w kontekście chorób cywilizacyjnych. Uczestnicy dyskusji zastanowią się nad tym, czy sukces programu KOS-zawał można powtórzyć również w przypadku innych schorzeń. Uczestnicy tej części spotkania zostaną zaproszeni do dyskusji także nad tym, czyją rolą jest edukacja społeczeństwa i kadry medycznej. Zaproszenie do udziału w tym panelu przyjęli m.in.: prof. Krystian Wita, konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii, Leszek Kliś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie oraz dr Agnieszka Szuścik, edukatorka, specjalistka patient expierence. Grupę American Heart of Poland reprezentować będą: dr Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor medyczny Grupy oraz prof. Andrzej Madej, specjalista hipertensjologii, farmakologii klinicznej i chorób wewnętrznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz Katedry Farmakologii Klinicznej, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Moderatorem panelu będzie red. Marianna Dufek.

Współpraca z NFZ i samorządem

Niezwykle istotnym elementem efektywnego zarządzania szpitalem jest konstruktywna współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz przedstawicielami samorządu lokalnego – w programie konferencji nie mogło zatem zabraknąć panelu poświęconego tej tematyce. Do dyskusji zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

„Jesteśmy przekonani, że gwarancją >>zdrowego<< systemu opieki zdrowotnej pozostaje partnerstwo i współpraca z płatnikiem publicznym oraz samorządem lokalnym. Razem chcemy rozmawiać o tym, dokąd powinny zmierzać reformy i przekonywać, że w placówkach finansowanych przez NFZ można leczyć się bez kolejek i z jakością jak w prywatnych ośrodkach” – mówi Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland, który również weźmie udział w dyskusji.

Panel poprowadzi red. Wojciech Kuta, dziennikarz Portalu Samorządowego.

Uzdrowisko Ustroń – perła modernistycznej architektury

Trzeci panel zostanie poświęcony rozbudowie Uzdrowiska Ustroń, które należy do Grupy American Heart of Poland – podczas spotkania po raz pierwszy zostaną przedstawione szczegóły tego przedsięwzięcia. Prelekcje na ten temat wygłoszą autorzy projektu, Maciej Franta oraz Robert Konieczny. Wybitni polscy architekci zaprezentują również po raz pierwszy swoje projekty.

„Ustrońskie >>piramidy<<, zaprojektowane przed wielu laty przez Aleksandra Frantę i Henryka Buszkę, stanowią do dziś jeden z symboli miasta Ustroń i wyjątkowy przykład połączenia stylu modernistycznego z górskimi pejzażami. W ramach rozbudowy Uzdrowiska Ustroń będziemy chcieli zachować ten niepowtarzalny charakter, tworząc jednocześnie komfortową przestrzeń dla odwiedzających nas gości” – zapowiada Wojciech Budzowski, prezes zarządu Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland. „Dla świata architektury będzie to z pewnością bardzo ważny projekt. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli brać w nim udział, współpracując z zespołem architektów światowej sławy – podkreśla Wojciech Budzowski. Swój udział w dyskusji na temat rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Ustroń potwierdził również Mieczysław Szczurek – starosta cieszyński.

Gospodarzem panelu będzie red. Marcin Zasada, redaktor naczelny portalu Ślązag.

Po konferencji zaplanowano spacer i zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Uzdrowiska Ustroń pod okiem przewodnika.

Organizatorem konferencji jest Grupa American Heart of Poland, która od 21 lat zapewnia kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną w zakresie chorób cywilizacyjnych ponad 175 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest w szczególności liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Centralnej Europie. W jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

„W ramach ciągłego rozwoju sukcesywnie rozszerzamy sieć naszych placówek o kolejne lokalizacje w całej Polsce, skupiając się na takich punktach, gdzie wyjątkowo mocno odczuwalny jest brak dostępu do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej” – podkreśla Adam Szlachta, prezes zarządu Grupy American Heart of Poland. „Jednym z głównych naszych założeń jest przy tym nie tylko leczenie, ale również profilaktyka zdrowotna, edukacja i budowanie nowoczesnej opieki zdrowotnej” – dodaje.

Zgodnie z powyższymi ideami Grupa American Heart of Poland, wkraczając w trzecią dekadę swojej działalności, zaprasza do wspólnej dyskusji nad przyszłością i priorytetami współczesnej opieki medycznej.

Konferencja odbędzie się w godz. 10:00-14:00.

KONTAKT:

Beata Staniaszczyk

specjalista ds. komunikacji PR

tel. +48 887 810 243

e-mail: beata.staniaszczyk@ahop.pl

Źródło informacji: Grupa American Heart of Poland

 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM