Biznes i finanse

Wybierz mądrze – rezerwuj noclegi na ferie już teraz!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej zarezerwować ferie zimowe, odpowiedź jest prosta – już teraz! Im bliżej ferii, tym trudniej znaleźć odpowiedni nocleg w przystępnej cenie. Z analizy największego polskiego serwisu turystycznego, Nocowanie.pl wynika, że w najbardziej popularnych górskich miejscowościach, ceny na przestrzeni listopada i grudnia szybko rosną. Dlatego, jeśli zależy Ci na korzystnej ofercie, nie czekaj i zarezerwuj swoje ferie jak najszybciej!

Szybko zbliża się czas ferii zimowych. Uczniowie z całej Polski rozpoczną wypoczynek w połowie stycznia i będą go kontynuować aż do 25 lutego. Województwa zostały podzielone na grupy, zgodnie z którymi ustalono terminy rozpoczęcia ferii. Pierwszy turnus zacznie się 16 stycznia w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Tydzień później swoje ferie rozpoczną uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, które potrwają do 4 lutego. Od 29 stycznia do 11 lutego będą urlopować dzieci i młodzież z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Natomiast ostatni turnus – trwający od 12 lutego – obejmie uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

„Widzimy rosnące zainteresowanie rezerwacjami na ferie, szczególnie w obiektach górskich, w popularnych miejscowościach z najlepszą infrastrukturą do uprawiania sportów zimowych” – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl. „Tradycyjnie już przoduje Zakopane, w którym w tej chwili średnia cena za osobę za noc kształtuje się na poziomie 89 złotych” – dodaje.

Nawet w porównaniu do Wiśle czy Szczyrku, Karpacz wyróżnia się poziomem cen. Średnia cena za noc wynosi tam aż 210 złotych za osobę, co czyni go idealnym miejscem dla gości o zasobnym portfelu, szukających obiektów o wyższym standardzie.

Również w popularnych miejscowościach jak Wisła czy Szczyrk, średnie ceny noclegów są niższe. W Wiśle wynosi ona 109 złotych za osobę za noc, natomiast w Szczyrku 151 złotych.

„Wysoko na liście najczęściej wybieranych w tym czasie miejscowości znalazła się Krynica-Zdrój, coraz popularniejsza wśród miłośników narciarstwa biegowego, która poza wieloma atrakcjami oferuje noclegi w korzystnych cenach. Średnia cena osobodoby w czasie ferii wynosi tu w tej chwili nieco ponad 80 złotych” – podkreśla Zaniewski.

Ceny na dziś nie są stałe. Ubiegłoroczne wakacje pokazały, że w grudniu mogą one znacznie wzrosnąć w porównaniu do listopada. Przykładowo, odnotowano o 12% wyższe ceny w całym kraju oraz aż 40% w popularnych miejscowościach takich jak Kraków. Oznacza to, że duże znaczenie ma kiedy decydujemy się na rezerwację noclegu. Spontaniczne decyzje tuż przed wyjazdem najprawdopodobniej nie będą opłacalne, ponieważ brakujące miejsca noclegowe są wyceniane wyżej w odpowiedzi na popyt.

Oprócz wzrostu cen, rezerwacja noclegu przed wyjazdem wiąże się także z dostępnością. Im bliżej wyjazdu, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrane miejsce noclegowe będzie już zajęte. Dlatego zalecamy planowanie wcześniej, aby mieć pewność, że znajdziemy miejsce noclegowe za rozsądną cenę.

Wybierając Bukowinę Tatrzańską, Poronin lub Biały Dunajec, można cieszyć się niewielkim obciążeniem finansowym. Średnia cena za osobę za noc to odpowiednio 64 złote, 66 złotych oraz 58 złotych. Zamiast tłoku Krupówek i głośnych kurortów noclegowe obiekty oferują przyjemny wypoczynek w otoczeniu pięknych górskich krajobrazów.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM