Polityka i społeczeństwo

Studenci z Polski mają okazję uczyć się od najlepszych dziennikarzy na świecie oraz laureatów Nagrody Pulitzera. Journey Journalism Bootcamp ogłasza rekrutację po raz dziewiąty

Program Journey International Summer School zapewnia młodym studentom dziennikarstwa z 14 krajów, w tym z Polski, możliwość nauki od doświadczonych profesjonalistów międzynarodowych mediów oraz zdobycia praktycznych umiejętności przydatnych w ich przyszłej karierze. Intensywny, 10-dniowy program odbędzie się w sierpniu 2024 roku w Pradze, stolicy Czech. Wybrani kandydaci otrzymają pełne stypendium pokrywające koszty uczestnictwa w kursie.

Bakala Foundation, założona przez Zdeněka i Michaelę Bakala, po raz dziewiąty organizuje popularną letnią szkołę dziennikarstwa, która oferuje przyszłym dziennikarzom możliwość zdobycia doświadczenia od profesjonalistów ze światowych mediów i agencji, takich jak CNN, „The New Yorker”, „The New York Times”, Reuters, Bloomberg i Associated Press. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się trzej laureaci prestiżowej Nagrody Pulitzera: Adam Entous („The New York Times”), Brenna Smith („The Baltimore Banner”) i Ben Taub („The New Yorker”).

„Chcemy dać aspirującym dziennikarzom możliwość uczenia się od światowej klasy osobistości dziennikarstwa, których w innym przypadku nie mieliby okazji spotkać – powiedziała Petra Judová, kierownik programu Journey i dodała – wierzymy, że przekazywanie przykładów dobrych praktyk ponad granicami jest jednym z kluczowych elementów drogi do wysokiej jakości, etycznego dziennikarstwa, które jest tak istotne i pożądane w dzisiejszych burzliwych czasach”.

Podczas programu Journey uczestnicy będą miały okazję uczestniczyć w interesujących wykładach, a także pracować nad praktycznymi zadaniami i reportażami. Dodatkowo, będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w pracy dziennikarskiej, co pozwoli im rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Program ma również charakter międzynarodowy, co pozwoli studentom nawiązać kontakty i przyjaźnie z aspirującymi dziennikarzami z różnych stron świata.

Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na stronie Bakala Foundation nie później niż do 3 kwietnia 2024 r. Aplikacje są otwarte dla aktywnych studentów różnych dyscyplin, którzy ukończyli co najmniej dwa semestry studiów wyższych i biegle posługują się językiem angielskim. Wybrani kandydaci będą objęci stypendium, które pokryje opłaty za kurs, podróż, zakwaterowanie i wyżywienie, dzięki czemu nie będą musieli się martwić aspektem finansowym. Więcej informacji na stronie Bakala Foundation.

Bakala Foundation od lat wspiera niezależne dziennikarstwo oraz edukację dziennikarską. Oprócz Letniej Szkoły Journey, organizuje również kurs Achilles Data, który skupia się na dziennikarstwie śledczym. Studenci mają okazję zapoznać się z pracą dziennikarza śledczego i zdobyć niezbędne metody i procedury od doświadczonych profesjonalistów. Następnie mają szansę pracować nad własnym śledztwem pod okiem mentora w swoim ojczystym języku. Aplikacje do Achilles Data zostaną otwarte w kwietniu 2024 r., a sam kurs rozpocznie się jesienią.

Więcej informacji na temat programów Journey i Achilles Data można znaleźć na oficjalnej stronie Bakala Foundation. Odwiedź https://www.bakalafoundation.org/en/

Kontakt:
Tereza Fialová
Junior Konsultant ds. PR
MSL Czech Republic
tel.: +420 601 354 062
e-mail: tereza.fialova@mslgroup.com


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM