Polityka i społeczeństwo

Minister G. Puda: Nowe Inwestycje dla Podbeskidzia – Kolejny Krok w Rozwoju Regionu

Minister Puda poinformował, że nowa hala w Bielsku-Białej będzie miała duże znaczenie dla rozwoju sportu w regionie. Ma być ona areną dla piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, a także szkolenia dla kadry narodowej. Wsparcie dla sportu obejmować też będzie rozbudowę infrastruktury sportowej na Kubalonce, w tym m.in. modernizację boiska, boisk do piłki nożnej i siatkówki oraz zakup sprzętu sportowego i wyposażenia.

Przewidziane są też prace modernizacyjne na skoczni narciarskiej w Bystrej, w gminie Wilkowice. Skocznia zostanie przystosowana do współczesnych standardów bezpieczeństwa. Inwestycja ma umożliwić organizację zawodów mistrzowskich na najwyższym poziomie.

Za sprawą wspólnych wysiłków rządu oraz samorządów Podbeskidzie staje się coraz bardziej prężnie rozwijającą się lokalizacją, wykorzystującą swój potencjał do uprawiania sportów zimowych. Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda podkreśla, że inwestycje w turystyczno-sportową infrastrukturę regionu przynoszą realne korzyści dla jego rozwoju. Przykładem są hala sportowa w Bielsku Białej dla polskiej kadry, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Rekord Bielsko-Biała, rozbudowana baza do narciarstwa biegowego i biatlonu na Kubalonce czy wyremontowana skocznia narciarska w gminie Wilkowice.

COS OPO Szczyrk było miejscem spotkania, w którym uczestniczyli m.in. Minister Grzegorz Puda, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, przedstawiciele samorządów miast Szczyrk, Wisła, Istebna oraz zarówno Polski Związek Narciarski jak i Polski Związek Biatlonu.

Minister Puda podkreślił, że Szczyrk to jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w Polsce oraz ważnym miejscem na Podbeskidziu. Wskazał też, że poprzez kolejną inwestycję zostanie poszerzona oferta turystyczna i sportowa całego regionu, w tym Istebnej i tras biegowych Kubalonka.

– To wszystko jest niezwykle istotne dla rozwoju gospodarczego Podbeskidzia – zaznaczył minister funduszy i polityki regionalnej.

Ministerstwo Finansów i Polityki Społecznej zainwestowało w rozwój ośrodka narciarskiego na Kubalonce. Inwestycja ta ma służyć zarówno do rozwoju sportu, jak również do promowania Polski na arenie międzynarodowej. Ośrodek będzie nowoczesnym centrum zawodów narciarskich, które z pewnością zapewni Polsce wiele wspaniałych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Minister MFiPR podkreślił, że zaprojektowany ośrodek narciarski na Kubalonce będzie miał znaczący wpływ na sport w Polsce. Ośrodek ten ma służyć zarówno do zawodów i treningów narciarskich, jak również do promocji polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Minister wierzy, że wraz z rozwojem tego ośrodka, Polska będzie mogła cieszyć się z sukcesów swoich sportowców na najważniejszych zawodach na świecie.

Ministerstwo Finansów i Polityki Społecznej zainwestowało w rozwój infrastruktury narciarskiej na Kubalonce. Inwestycja ta ma być wykorzystana do promocji Polski jako wiodącego kraju w narciarstwie biegowym i biatlonie. Nowoczesny ośrodek narciarski ma zapewnić Polsce wiele sukcesów w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach sportowych.

Szef MFiPR podkreślił, że kompleks narciarski na Kubalonce wzmocni pozycję Polski na mapie organizatorów sportowych. – Pragniemy, aby w tym miejscu odbywały się zawody najwyższej rangi zarówno w narciarstwie biegowym jak i w biatlonie. Wierzymy, że po zakończeniu prac i stworzeniu nowoczesnego ośrodka do narciarstwa biegowego i biatlonu, Polska będzie sięgać po wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej – powiedział minister.

Bielsko-Biała będzie miejscem nowej, specjalistycznej hali sportowej przystosowanej do szkolenia w futsalu. Obiekt ten będzie służył kadrze Polski oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego Rekord, a także organizacji zawodów z najwyższymi standardami.

Nowoczesna hala sportowa stanie się miejscem, w którym będzie odbywał się doskonalenie umiejętności zawodników futsalu, a zarazem będzie odgrywała niezwykle ważną rolę w organizacji spotkań mistrzowskich.

Pomysłodawcy nowej hali sportowej w Bielsku-Białej mają na celu przyczynić się do rozwoju dyscypliny takiej jak futsal, poprzez zapewnienie optymalnych warunków do treningu i zawodów.

Dzięki nowej hali sportowej mieszkańcy Bielska-Białej będą mieli szansę obserwować wysokiej jakości futsal, a zawodnicy będą mieli dostęp do profesjonalnego sprzętu sportowego i zaplecza treningowego.

Nowa hala sportowa w Bielsku-Białej pozwoli na rozwój futsalu na najwyższym poziomie, a także zapewni lokalnej społeczności możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach sportowych.

Dzięki realizacji projektu, stworzony zostanie zaplecze sanitarno-szatniowe, siłownia, magazyn rowerów oraz sprzętu sportowego, a także trybuny. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 10 milionów złotych, które zostaną uzyskane dzięki wsparciu rządowemu.

Planowana modernizacja ośrodka narciarskiego i biatlonu na Kubalonce pozwoli zapewnić sportowcom odpowiednie warunki do treningów i zawodów.

Na terenie ośrodka zostanie stworzonych 5 tras narciarskich, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – od łatwych do trudnych.

Kubalonka to szansa dla każdego, kto chce uprawiać narciarstwo biegowe i biathlon na profesjonalnym poziomie. Dzięki wsparciu rządowemu i modernizacji ośrodka, będzie to możliwe na każdą porę roku.

Planowana realizacja projektu pozwoli na stworzenie nowoczesnego zaplecza sanitarno-szatniowego, siłowni, magazynu rowerów i sprzętu sportowego, a także trybun, dla których koszt inwestycji wyniesie 10 milionów złotych.

Kubalonka to idealne miejsce dla osób, które chcą uprawiać narciarstwo biegowe i biathlon. Wybór tras narciarskich pozwoli na znalezienie odpowiedniego dla siebie poziomu zaawansowania.

Kubalonka to doskonały, nowoczesny ośrodek narciarski i biatlonu, w którym można uprawiać te dyscypliny sportu bez względu na porę roku. Dzięki gwarancji rządowego wsparcia, sportowcy będą mieli możliwość skorzystania z profesjonalnego zaplecza i infrastruktury.

Kubalonka to doskonały wybór dla każdego, kto chce uprawiać narciarstwo biegowe i biathlon na wysokim poziomie. Planowana realizacja projektu pomoże w stworzeniu odpowiednich warunków do treningów i zawodów.

Kubalonce oferuje wyjątkowe warunki do uprawiania sportów zimowych. Po modernizacji tras w latach 2010-2023, ośrodek może pochwalić się systemem naśnieżania, oświetleniem i sprzętem najwyższej jakości, umożliwiającym uprawianie narciarstwa biegowego zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Ośrodek posiada także homologację i licencję FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), a zamontowana strzelnica biathlonowa umożliwia uprawianie tego sportu na najwyższym poziomie.

Inwestycja ma na celu stworzenie obiektu, który będzie służył zarówno narciarstwu biegowemu, jak i biatlonowi. Przewidziana jest budowa 1000 metrowego toru narciarskiego, który będzie wyposażony w system naśnieżania i utrzymywania śniegu. Ponadto zostanie wybudowane zaplecze sportowe, w którym znajdą się 100 miejsc noclegowych, parkingi, siłownie, stołówka i sauny, aby zapewnić sportowcom wszystko, co jest potrzebne do przygotowań.

1. Gmina Wilkowice otrzyma wsparcie rządowe na modernizację skoczni narciarskiej w Bystrej. Łączna kwota dofinansowania wynosi blisko 270 mln zł. Przewidywany okres realizacji inwestycji to lata 2024-2027.

2. W ramach modernizacji skoczni narciarskiej w Bystrej zostaną wykonane prace budowlane, a także zakupione nowe urządzenia i sprzęt. Projekt będzie współfinansowany ze środków publicznych w wysokości 1,6 mln zł.

3. W ramach modernizacji skoczni narciarskiej w Bystrej zostanie wykonanych wiele prac budowlanych, które pozwolą na zmodernizowanie obiektu. Prace będą wspierane przez środki finansowe rządu w wysokości blisko 270 mln zł, a ich zakończenie planowane jest na lata 2024-2027.

Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo narciarzy i skoczków, przewidziano wymianę konstrukcji wieży skoczni z drewnianej na stalową, a także modernizację obecnie użytkowanego pomostu startowego skoczni oraz rozbiegów.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP zawierają treść dostarczoną przez nadawcę, który ponosi za nie odpowiedzialność zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. Dzięki temu wszystkie informacje publikowane w serwisie są wiarygodne i aktualne.

Dołączamy zdjęcia autorstwa Marcina Kapronia z MFiPR, które mogą być wykorzystane w publikacjach.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM