Polityka i społeczeństwo

Inspirująca rozmowa ministra Pudy z młodzieżą o pracy w administracji publicznej

Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej, odwiedził Bielsko-Białą, aby omówić z młodzieżą różnorodne korzyści z pracy w administracji publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Akcja Inspiracja, mającej na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy i umiejętności poprzez kontakt z liderami biznesu i życia publicznego.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca młodych ludzi do skorzystania z szansy, jaką daje Akcja Inspiracja, aby zadbać o ich przyszłość i wykorzystać tę okazję do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, w którym dyskutowano o tym, jak młodzież licealna i studenci mogą planować swoją przyszłość zawodową i edukacyjną oraz jak podejmować trafne decyzje w kwestii wyboru ścieżki zawodowej.

Minister Grzegorz Puda podkreśla, że współczesna administracja publiczna to nie tylko instytucje, lecz również ludzie. Urzędy są wyposażone w najnowsze technologie, a urzędnicy posiadający różnorodne doświadczenia, rozumieją współczesne społeczeństwo i potrzeby obywateli.

MFiPR pragnie, by młodzież aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym. Poprzez działalność samorządową młodzi ludzie mają szansę na budowanie swojej małej ojczyzny, jak również zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania umiejętności.

Minister Grzegorz Puda zachęcał studentów do skorzystania z oferty staży i praktyk organizowanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W ramach programu „zaFUNDuj sobie przyszłość” uczestnicy mogą odbywać płatne, letnie praktyki w resorcie.

Ministerstwo współpracuje z uczelniami w zakresie programów stażowych, a uczestnicy programu „zaFUNDuj sobie przyszłość” mogą odbywać obowiązkowe praktyki studenckie.

Dyskusja miała na celu zainspirowanie młodych słuchaczy do wykorzystania swojego potencjału i zdobycia doświadczenia. Minister Grzegorz Puda wyraził swoje zadowolenie z aktywności młodzieży, zaznaczając, że to doskonały wstęp do dalszych działań zawodowych, w tym do pracy w administracji publicznej.

Minister wskazał, że poprzez zaangażowanie w działania lokalnych społeczności młodzi ludzie mogą budować swoją wiarygodność i zdobywać nowe umiejętności. Dzięki temu zyskują szansę na karierę zawodową i realizację własnych celów.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach, gdzie mogli porozmawiać z wybitnymi przedsiębiorcami, członkami administracji publicznej i działaczami społecznymi.

Akcja Inspiracja zachęca młodych ludzi z całej Polski do wykorzystywania swojego potencjału i odkrywania nowych możliwości. Nasza seria spotkań z uczniami ma pomóc wyrównać szanse edukacyjne, jak również zainspirować młodych ludzi do realizacji własnych planów i odkrywania nowych perspektyw.

Minister Puda spotkał się z młodzieżą, aby porozmawiać o pracy w administracji publicznej. Akcja ta miała na celu zainspirowanie młodych ludzi do pracy w sektorze publicznym.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są w oryginalnej postaci dostarczonej przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z zapisami ustawy prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka prywatności    Dowiedz się więcej
ROZUMIEM